Happy life? Maybe, sometimes in the future - 2. kapitola

28. února 2010 v 20:23 | M *KiSs* |  Happy life? Maybe, sometimes in the future
Tak jsem napsala další díl téhle povídky. Bavilo mně tohle psát. Snad se vám bude líbit. Podle mně je tahle povídka snad nejpovedenější ze všech. No nevím jak to vnímáte vy.

2. Ty neumřeš

Uběhl již rok mého upírského života a já se naučila velmi dobře odolávat lidské krvi. Mohla jsem bez menších potíží chodit mezi lidmi. S Jasperem jsme se chystaly přestěhovat do Londýna. Již za jeden den nás čekalo dlouho očekávané stěhování a já se rozhodla naposledy proběhnout po mém oblíbeném lese. Rovnou jsem si šla i zalovit. Jasper chtěl jít se mnou, ale já ho zadržela. Po chvilkové hádce jsem si prosadila svou a šla sama. Mněla jsem ultimátum dvou hodin. Kdybych se do té doby nevrátila, Jasper by běžel hledat mně. Musela jsem si pospíšit a proto jsem začala hned lovit. Skolila jsem dvě pumy a jednoho velkého Grizzlyho. Měla jsem stále dost času proto jsem si šla ještě pro zábavu zaběhat. Po půl hodině, když už sem se chystala vrátit, jsem ucítila velmi lákavou vůni. Jako v transu jsem se za ní rozběhla. Začalo se ve mně vzbouzet zvíře, jež jsem dlouho úspěšně zahnávala. Jed se mi začínal hromadit v ústech a já si již skoro pozdě uvědomila proč se tohle vše děje. Ta lákavá vůně byla lidská krev. Začala jsem se sebou bojovat. Přec nemůžu zabít člověka. Pomalu jsem zmenšovala rychlost běhu a přestala dýchat. Mněla jsem již zcela pročištěnou hlavu a proto jsem mohla bezpečně přemýšlet. Zaposlouchala jsem se a slyšela sípavé nádechy. Také jsem snadno rozeznala slabě bijící srdce. Ať to byl kdokoli umíral. Vzbudila se ve mně touha pomoci, proto jsem se rozeběhla na rychle blížícími se zvuky. Již jsem byla velmi blízko proběhla jsem kolem posledních keřů a naskytl se mi pohled na krásného chlapce celého od krve. Muselo ho napadnout velmi silné zvíře. Zahlédl mně.

"Anděl," vydechl sípavě. Poklekla jsem k němu.

"Nemluv. Vysiluje tě to," šeptla jsem konejšivě a přemýšlela jak mu pomoci. Napadalo mně moc možností, ale všechny jsem hned v zárodku zavrhla. Jeho srdce bilo stále slaběji. Napadlo mně jej prostě nechat umřít, ale když jsem podívala do jeho bolestí zkřivenému obličeji nemohla jsem. Tak mi připomínal Edwarda. Odhodlala jsem se ho jakkoli zachránit. Bohužel mne napadal jen jeden způsob. Přeměnit jej. Modlila jsem se abych poté dokázala přestat. Pomalu jsem se začala naklánět k jeho krku.

"Promiň," zašeptala jsem mu do ucha a prokousla mu tenkou kůži na krku. Začala jsem pomalu sát. Netvor ve mně se přihlásil o slovo a já nemohla přestat. Nechtěla jsem.

"Panebože," slyšela jsem výkřik za sebou a poté mně někdo zezadu chtěl odtáhnout od těla. Bránila jsem se, ale nebylo mi to nic platné. Vyletěla jsem do vzduchu a zastavila se díky nejbližšímu stromu. Naplno jsem si začala uvědomovat co se málem stálo. Místo záchrany jsem málem zabila. Objevil se u mě Jasper a za krk mne zvedl do vzduchu.

"Můžeš mně prosím pustit?" zeptala jsem se jej.

"Nemůžu," zasyčel.

"Už je to v pohodě. Ovládám se," zkusila jsem to znovu. Nevěřil mi.

"Jak si mohla Bello? Zničila jsi lidský život. Zničila jdi vše o co jsme se celý rok pokoušely," začal s kázáním.

"Nic jsem nezničila. On už umíral," namítla jsem.

"A proto ses ho rozhodla dorazit?" zeptal se mně. Vyděsila jsem se.
"On je mrtví?" zašeptala jsem zničeně.

"Ještě ne, začne se přeměňovat," zavrčel.

"O to my šlo. Chtěla jsem jej zachránit ne zabít," špitla jsem.

"Vážně?" zeptal se mně s pochybami.

"Opravdu. Pustíš mně už?" zaprosila jsem.

"Dobře. Budu to věřit," pustil mně.

"Díky," vydechla jsem.

"Proč?" zeptal se.

"Co proč?" nechápala jsem.

"Proč jsi jej chtěla zachránit?" zeptal se zvědavě.

"Je podobný Edwardovy," zašeptala jsem zničeně.

"Aha, promiň že jsem se zeptal," špitl.

"To je dobrý. Myslíš že někdy zapomenu?" zeptala jsem se.

"Upíři nezapomínají," odpověděl mi.

"Škoda," zašeptala jsem. Chvíli ticha proťal hlasitý výkřik. Promněna začala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama