Rozhodnutí - Tripple drabble

5. února 2011 v 18:26 | MaiQa
http://pribehy-emacky.blog.cz/
Poslední dobou se nějak zaměřuji na Edwarda. A líbí se mi to. ;)

Edwardovo období temna. Doba, kdy se živil lidskou krví. Jak těžké pro něj bylo vrátit se ke krvi zvířecí?

P.S. Svým způsobem tento tripple drabble navazuje na moji starší jednorázovku Temné Chicago.Procházel se narvaným městem a každou chvíli se nervózně otáčel. Dnes bylo zataženo. Mohl jít ven i ve dne. Chtěl se po delší době projít mezi lidmi, zkusit jestli vydrží, ale lomcoval jím hlad. Každé nadechnutí ho nutilo prát se stále více s tou bestií kterou v sobě ukrýval. Těkal vyděšeně po lidech a doufal, že se k němu nikdo nepřiblíží. Nikdo to ale v plánu neměl. Všichni se mu raději obloukem vyhýbali. Připadal jim nebezpečný, nevěděli proč, ale jejich mysl na ně křičela, nebezpečné, nepřibližovat se.

"Nepotřebujete pomoci?" oslovila ho nádherná dívka. Zavrtěl hlavou. Kdyby odpověděl, nemuselo by to pro dívku dopadnout dobře. Rychle od ní odešel. Vzdal všechnu naději, že by ještě chvíli mohl vydržet. Rozeběhl se do jedné z mnoha opuštěných uliček města. Svezl se podél zdi a konečně se volně nadechl. Žádný oheň v krku. Pročišťoval si myšlenky. Tolikrát, jako za tuhle půl hodinu, ještě nikdy nechtěl zabít. Stačilo aby se k němu někdo jen trochu připlížil a on by se neovládl. Byl si toho vědom. Takhle to dál nešlo. Snažil se již dlouhou dobu přejít zase na 'vegetariánskou stravu', ale i když jeho duhovky již dávno postrádali červený nádech, nedokázal se ovládat.

Chtěl se vrátit zpět ke své rodině. Ale nejdřív se potřeboval naučit dokázat to, co předtím uměl. Ale bylo to těžké. Stačila jen jediná kapka lidské krve a on přišel o všechno své ovládání. Byl si vědom toho, že může trvat i desetiletí, než to bude jako předtím. Toho se děsil.

Až v posledních dvou měsících si začala uvědomovat, co svým rozhodnutím způsobil. Rozboural si ovládání. Zklamal Carlislea. A když teď byl pevně rozhodnutý se k němu vrátit, nemohl. Zatím nechtěl. Nejdříve se potřeboval zase začít bez obav protloukat mezi lidmi. Pak až mohl. A doufal, že jednou to opravdu dokáže. Snad ano.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragueden Dragueden | Web | 13. února 2011 v 14:14 | Reagovat

Krásné drabble, asi máš dost ráda Twilight, že? U mě na blogu je komentářocka na téma Twilight, pokud budeš chtít - zapoj se! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama