Červen 2011

Dvě zrcadla - recenze

25. června 2011 v 23:38 | MaiQa |  Hodnocení
Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv?


Na začátek musím napsat, že má recenze bude trochu zkreslená, hlavně díky (nebo kvůli) tomu, že mám k autorce zvláštní citový vztah a k její tvorbě jakbysmet, ale pokusím se psát co nejvíce objektivně.
Každý, koho baví knihy typu Stmívání si v knize Dvě zrcadla najde své. Joshua, na

Jedna z mnoha

25. června 2011 v 16:51 | MaiQa

První vize Alice. První z mnoha.
Drabble

I am bound to you - 2. Kapitola

25. června 2011 v 16:47 | MaiQa
Co může být horšího, než přijít o vše? Přijít o možnost stárnutí. O možnost volby. Nejhorší je, když někdo zvolí za vás. Máte mu pak být vděční, nebo ho nenávidět?

Na vlásku - recenze

16. června 2011 v 20:30 | MaiQa |  moje recenze filmů
Před dvěma dny jsem se podívala na film Na vlásku. Nemyslela jsem si, že by mě mohl zaujmout. Přecijen, je to pohádka, ale riskla jsem to. Možná k tomu pomohlo i to, že je to film od Disney a to samo o sobě je zárukou kvality. A tenhle film není výjimkou.
Staré téma, nový kabát

Příběh o dívce Locice, která má dlouhé zlaté vlasy, které se nesmějí nikdy stříhat. Už jen kvůli tomu, že by přišli o svoji moc.
Locika odmalička bydlí ve věži, která je odříznutá od světa. Už jen kvůli tomu, že Locika je ztracená princezna, kterou unesla, když byla malá její macecha čarodějnice Gothel. Vychovala ji a začala se vydávat za její pravou matku. A zakázala ji jít ven. Nikdy neviděla okolní svět jinak, nežli z okna. A právě to se změní ve chvíli, kdy ji do věže vleze Flynn Rychlík. Zloděj, který ukradl z království princezninu korunu a kterého hledá kůň Maximus. Jenže Locika mu jeho lup ukryje a jemu nezbývá nic jiného,

Howrse a já

12. června 2011 v 17:44 | MaiQa |  můj deníček
Po dlouhé době se zase ozívám. Tentokrát jsem opravdu nevěděla, co napsat a tak jsem se rozhodla konečně pro téma, které jsem chtěla začít psát už před delší dobou. Pokud je vám divné, proč je tu ten nakreslený kůň, tak opravdu nemusí. Hned vám to povím.
Takže je tu proto, protože tenhle článek bude o online hře Howrse. Já vím, možná se to může zdát divné, ale opravdu ji i já hraji a vlastně se tím ani nijak netajím. Ví o tom všichni mí známí. A to jen díky mě. :)
Do hry jsem se registrovala 29.4.2011 a to poté, co jsem hledala nějakou online hru, které by mě mohla alespoň trocu bavit. A tahle hra to splnila na jedničku. Hlavně díky tomu, že v ní nejde o nic dramatického, prostě se jen staráte o koně. To vám zbere jen chvíli vašeho času.
Ale začala jsem tuhle hru hrát i z jiného důvodu, a to proto, že jsem vždy chtěla koně a takhle jsem si ten sen slnila alespoň trošku. Virtuálně a vlastně hned nejen jednou. To píši proto, že se starám 20 koní. Z toho tři nejsou mnou odchovaní a další tři jsem prodala. Takže si berte, kolik bych jinak měla koní. :)
Na obrázku nahoře vidíte moji klisičku jménem MaiQa. Já vím, nic originálního, ale ona je prostě i tak úžasná. Jistě, nejspíš nechápete, jak tohle můžu říct o koni, který je jen na počítači, ale prostě to tak je. Už mi vyrostla do 14 roku +- (přesně nevím) a vlastně jen kvůli ní jsem si zakoupila za pasy láhev, díky které se z ní stal pegas. Možná jste už poznali, že je plemene Anglický plnokrevník. To je proto, že tohle plemeno prostě miluji. Hrozně se mi líbí, ale musím se přiznat, že o kousek vedou Arabští plnokrevníci. Ty jsem si vždy přála vlastnit a v těsném závěsu je Frísk kůň. Ta jeho nádherná černá barva.
No nic, jsem se rozkecala. Prostě kdybyste chtěli, přidejte si mě do přátel, jsem tam jako MaiQa. Budu jen ráda a taky, kdybyste se díky tomuto článku také zaregistrovali, uvěďte mě prosím potom jako toho, kdo vás sem přivedl. :)
Děkuji za pozornost. :D