Podzimní dumání (1) - Láska na první pohled

20. října 2011 v 20:18 | MaiQa |  Podzimní dumání
Do letního dumání jsem se zapojila hodně pozdě a tak jsem se rozhodla začít psát i na témata v podzimním, zdají se mi dobrá. No dumání má na svědomí Siky.

Láska na první pohled je stále hojně používána jak ve filmech, tak i knihách. A upřímně? Já už toho mám opravdu dost. Je sice krásné, když o tom čtete, ale nemůže to v některých případech zkreslovat pohled na svět? Jistě, i já jsem jako malý toužila po princi na bílém koni, se kterým budu do konce svého života, a ano, toužím po tom dodnes, ale i tak vím, že se to nejspíš nikdy nestane. Bohužel už pomalu i z vlastních zkušeností.
Ale kdyby se mě někdo zeptal, jestli věřím v pravou lásku, odpověděla bych bez rozmýšlení, že ano, ale ne u všech. Věřím, že na každého čeká někdo, kdo je mu souzen, ale ne každý tu druhou polovičku k sobě najde. Vlastně skoro nikdy. A právě to je největší problém knih. Ať jsem poslední dobou četla, co jsem chtěla, většinou (všimněte si, že nepíšu vždy) se v té knize vyskytovala láska na první pohled. A na co jsi jako první vzpomenu, když přemýšlím nad knihami, ve kterých mě to přímo udeřilo do očí? Ihned si vzpomenu na Nesmrtelní: Napořád a hlavně na Stmívání. V tom druhém jmenovaném mi to sice moc nevadí, ale i tak, zrovna moc mě kvůli tomu nejásám.
Ovšem co je vůbec láska na první pohled? Nejednou kolem mě prošel nějaký hezký kluk a já jsem si bez okolků pomyslela, že jsem se asi zamilovala. Samozřejmě s nadsázkou. Možná se to někomu může stát, ale já sama bych prostě potřebovala víc času nato, abych se lépe seznámila s tím klukem.
Rozhodně ale neříkám, že mě knihy, kde se vyskytuje láska na první pohled nebaví. Naopak si myslím, že jsou dobré na odpočinek a někdy, ale prostě nemusím příběh typu, Miluji ho, on miluje mě a teď se potřebuji zbavit žárlivého bývalého, kterého už nemiluji, protože nic nemá nad pravou lásku na první pohled. No jo no, hold nejsem svá matka.
P.S. Tak by mě zajímalo, počítá se mezi lásku na první pohled i to, když se zamilujete do knihy hned, jakmile vám padne do ruky? To bych pak zažívala skoro pořád. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Syki Syki | Web | 20. října 2011 v 22:05 | Reagovat

Já ty Nesmrtelné pořád ještě nečetla... nejspíš bych se u recenze pořádně vyřádila :D Pěkně napsané...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama