Podzimní dumání (2) - Dream casting

27. října 2011 v 20:50 | MaiQa |  Podzimní dumání
Do letního dumání jsem se zapojila hodně pozdě a tak jsem se rozhodla začít psát i na témata v podzimním, zdají se mi dobrá. No dumání má na svědomí Siky.


Dream Cast. Jen tohle slyším, mráz mi proběhne celým tělem. Není to tak, že bych to přímo nesnášela, ale prostě nemám ráda to, co to znamená. Ale přesto je pravda, že ty lidi, kteří mají dost trpělivosti aby hodiny hledali na internetu známé lidi, kteří se podle nich podobají jejich oblíbené postavě, obdivuji. A hodně. Já jsem to jednou také zkoušela, už nevím, k jaké knize to bylo, ale zkoušela jsem to a vydrželo mi to hodinu. Pak jsem s tím sekla a kolik jsem našla postav? Ani jednu.
Naštěstí patřím mezi lidi, kteří mají dobrou představivost, takže nemám problém s tím, že bych si nedokázala představit postavy v knihách. Každá u mě v hlavě vypadá jinak, stejně jako lidé na světě. To je podle mě to nejlepší na knihách. Můžu volně používat svoji představu a nejsem ničím vázaná.
Ale bohužel mám zkušenosti s tím, že jakmile se natočí nějaký film, už tam prostě většinou nevidím ty postavy, které jsem si vymyslela, ale ty herce. Většinou bohužel. I když, třeba u Stmívání jsem si prošla jen tím, že si nedokážu vymyslet vlastní Isabellu, ale u jiných postav to mám díky psaní fan fiction tak zakódované, že při čtení ani psaní nevidím herce, ale mnou vymyšlené bytosti. Nebo třeba Harry Potter (kterého jsem stále ještě nečetla), jakmile někdo řekne nějaké jméno ze série, okamžitě se mi vybaví ten a onen herec, který tu postavu hraje, i když třeba je ta postava v knize vykreslovaná jinak. A to my docela vadí.


P.S. Všimly jste si, že jsou ty mé úvahy článek od článku kratší?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Syki Syki | E-mail | 28. října 2011 v 14:37 | Reagovat

Mě soobně taky nebaví vysedávat u netu a hledat fotky "postav". To je pak hledání na dlouho...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama