Nenasytná/Insatiable

21. ledna 2012 v 19:45 | MaiQa |  Hodnocení
Autor: Meg Cabot
Originální název: Insatiable
Série: Insatiable
Žánr: Fantasy, Romantická
Počet stran: 544
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2011
Anotace:Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže!

Snad každý četl alespoň jednu knihu od Meg Cabot. Některým se její styl nelíbí, některým ano. Zpočátku jsem měla divný pocit z toho, že napsala něco takového. Jsem u ní zvyklá na cokoli, ale tohle jsem si prostě nedokázala představit.
Meg Cabot originálně navázala na záplavu romantických knih o upírech. Přestože se to může zdát na první pohled tak, že se jedná o menší parodii, tak to není pravda. Meg si sice udělala z těchto sérií menší srandu, ale myslím, že spokojenější by její věrní čtenáři být nemohly. Zase se jí to povedlo.
Od prvních stran knihy na ní bylo vidět, kdo přesně ji to napsal. Je napsaná podobným stylem jako všechny její knihy. Lehce, romanticky, s nadhledem a humorem.
Kniha je stejně jako většina vložena do našeho světa, přesněji do New Yorku, ve kterém zuří válka televizí, kterou Mína nazývá upíří válkou a vlastně v něm zuří i válka těch pravých upírů.
Líbilo se mi, že Meg s upířími znaky nic neudělala. Z upírů se při styku kůže se sluncem nestala obří diskokoule a nejsou klidní vegetariáni. Jen prostě nezabíjejí tak, aby to bylo viditelné a dodržují určitá pravidla, která určil jejich kníže.
Kniha měla všechno, co mají podle mě dobré knihy mít. Zajímavou zápletku, humor, nebyla příliš zrychlená, ale ani zpomalená, prostě zlatý střed.
Rozhodně nezaškodí, když si ji přečtete, můžete se zasmát i pobrečet. Například mě velmi rozesmála scéna v kostele. Teda až ta druhá půlka poté, co se Lucian proměnil.
Když už si knihu nekoupíte, rozhodně si ji přečtěte. Nemusí každému sednout, jde o vkus, ale za pokus nic nedáte. Meg je dobrá spisovatelka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barny Barny | Web | 1. dubna 2012 v 19:11 | Reagovat

Souhlas absolutně ve všem. Když jsem koukala na obálku v knihovně trošku jsem váhala, ale pak jsem koukla na autorku a hned jsem brala. :-D Čtu teď pokračování, co se překládá a jsem strašně zvědavá, jak se to vyvine dál...

2 Pipi Pipi | 9. dubna 2012 v 10:21 | Reagovat

Meg Cabot mám veľmi rada, nepochybujem, že tá kniha je plná humoru. Určite si ju prečítam, som zvedavá, akú "srandu" si z upírov spravila :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama