Březen 2012

Mesačná chvastačka - Březen 2012

31. března 2012 v 19:23 | MaiQa |  Mesačná chvastačka
Měsíční meme organizované Judit. A jde o to, každý měsíc předvést knihy, které jste za ten měsíc:
  • koupili
  • dostali jako dárek
  • vyhráli
  • dostali ke zrecenzování

Koupené:

Richelle Mead - Vampýrská akademie - VA jsem poprvé přečetla už skoro před rokem, ale měla jsem je jen půjčené z knihovny. Dlouho jsem přemýšlela nad koupí a po dostání Pokrevního pouta jsem se rozhodla si dokoupit i tuto sérii. :) -
Koupeno na knihcentrum-antikvariat.cz
J.R. Ward - Milenec z věčnosti - Už nějakou dobu mám na tuto sérii spadeno a tak jsem se rozhodla si knihy jednu po druhé dokupovat (a rozhodně to od příštího měsíce nebude tak, jak vychází za sebou) - Koupeno na knihcentrum-antikvariat.cz

Ke zrecenzování:

Patrick Ness - Trilogie CHAOS kniha první HLAS NOŽE - Knihu už jsem přečetla, zrecenzovala, ale recenze ještě oficiálně nevyšla. :) No a myslím, že bych měla i konstatovat, že zde se objeví jen odkaz na recenzi, protože byla napsána pro server cbdb.cz
Darren Shan - Procesí mrtvých - Recenzní výtisk pro bookfan.eu. Knihu mám přečtenou, ale recenzi jsem zatím ještě nedopsala. Ale rozhodně musím říct, že kniha opravdu stojí za přečtení a jo... není pro děti. :)

Rick Riordan - Bohové Olympu: Proroctví - No, ačkoliv mi kniha přišla už před nějakým časem, stále jsem nestihla ji přečíst. :) Ale rozhodně se na to těším.
Rick Riordan - Rudá pyramida - Egyptští bohové? Děláte si srandu? Tahle kniha mi prostě kápla na notu, a ačkoliv jsem ji ještě nečetla, hrozně se na ni těším. Vše co je spojené se starověkým Egyptem miluji. :)

Dagmar Hilarová - Nemám žádné jméno - No, musím se pžiznat, že knihu jsem si chtěla přečíst hlavně proto, protože se právě o druhé světové učíme a já si chtěla trochu šplhnout u učitele. :D Knihu pomalu, ale jistě dočítám a snad by se v dohledné době mohla ukázat i nějaká ta recenze. :)
Tim Collins - Deník úúúplně obyčejného upíra - Tak na tuhle knihu se hrozně těším. Začnu ji číst hned jakmile dočtu knihu Nemám žádné jméno. :) Tyhle tenké knihy používám k tomu, že jakmile mě začne nějaká tlustší nudit, začnu je číst. :)

Gabriella Poole - Temná akademie - Vyvolení - Na tuhle knihu se obzvlášť těším, moje máma ji už dočetla a líbila se jí, tak jsem zvědavá, jestli i mě uchvátí. :)
Lisa McMann - Lovkyně snů - Vstříc temnotě - První díl byl naprosto famózní, tak snad mě ani druhý díl této trilogie nezklame.
Melanie Rose - Návrat domů - Kniha od naprosto úžasné apisovatelky, které v nakladatelsví Metafora vyšla už jedna kniha a to Má noc je tvůj den. Má noc je tvůj den má na tomto blogu i svou vlastní recenzi, a chválou rozhodně neplýtvám. :) Tak jsem zvědavá na tento její počin. :D

On My Wishlist #9

31. března 2012 v 16:25 | MaiQa |  On My Wishlist
  • Cílem je ukázat pár knih, které byste si přáli vlastnit
  • Může jít o ještě nevydané knihy, nově vydané, nebo vydané už dávno.
Douglas Hulick - Mezi zloději
- No, tak zaprvé. Obal knihy je podle mě jedním z nějvíce povedených od Baronetu. :) Líbí se mi. Zadruhé. Název je sám od sebe návnadou ke koupení. A zatřetí? Anotace je velmi slibná, takže když se to vezme kolem a kolem, máme tu knihu, která mě zaujala po všech stránkách. Jsem zvědavá, co se z ní vyklube.
Patrick Ness - Trilogie CHAOS kniha druhá TEMNÝ RÁJ
- První díl jsem dočetla před nedávnem, dostala jsem ho pro recenzi na cbdb.cz a musím se přiznat, že jsem naprosto ohromena. Druhý díl si rozhodně koupím. :)

Dehorah Harknessová - Čas čarodějnic
- Čarodějnice a upír společně? No kdo by odolal? Určitě si ji v budoucnosti koupím.
Marissa Meyerová - Cinder -Měsíční kroniky
- Tak po téhle knize pokukuji od doby, kdy vyšla v originále. Česká obálka možná nestojí za moc, ale rozhodně mě to neodradí od koupě. Tu knihu bych chtěla, i kdyby byla psaná na ruličce od papíru na záchoda.

RC review: Monster High 2 - Můj soused Ghúl

25. března 2012 v 18:01 | MaiQa |  Review
Autor: Lisi Harrison
Překlad: Linda Bartošková
Originální název: Monster High - The Ghoul Next Door
Série: Monster High
Díl: 2.
Žánr: Fantasy
Počet stran: 248
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2012
Anotace: Na Merstonovu střední chodí normální studenti, ale taky monstra a příšery neboli sabotéři obvyklých vlastností. Cleo byla královnou školy mezi SOVáky i normáky na celé Merstonově střední, ale teď na celé čáře vítězí Frankie a Melody. Cleo naštěstí dostane příležitost fotit pro Teen Vogue a všechno se zdá být zase v pořádku… dokud se ostatní SOVáci nerozhodnou vystoupit ve filmu, který má dokázat, že vlastně vůbec nejsou nebezpeční. A tohle jim má získat svobodu? Proboha, to je ale směšné! A hlavně nebezpečné…

Freak je chic

Melody se na konci prvního dílu dohodla s Frankie, že ji pomůže ukázat lidem, že SOVáci nejsou zlí a to také míní udělat, jenže mají ještě větší starost a tou je Beka, zákeřná přítelkyně Bretta, která ukořistila nahrávku, která obsahuje přeměnu Jacksona na jeho druhé já. Melody musí urychleně vymyslet, jak jí zabránit v tom, aby ho pustila do světa a přitom neprozradit Frankie.

Frankie Steinová se vzpamatovává po přijití o hlavu, které mělo fatální následky pro celé SOVácké společenství. Ve městě vládne panika, začíná hon na příšery a mezitím se nakupí i další problémy, které je potřeba vyřešit. A vše nasvědčuje tomu, že nápad s nahráním videa, ve kterém by vypovídali příšery, je opravdu úžasný.

Cleo byla vždy středem pozornosti všech lidí. Byla královnou školy a nikdo by si k ní nic nedovolil. Ale najednou se všechno mění. SOVácká mládež se začíná více zajímat o Frankie s Melody a Cleo musí urychleně vymyslet, jak získat zpět své společenské postavení a pomoci ji k tomu má i rychle se blížící focení pro časopis Teen Vogue.

SOVáci

Každý už určitě slyšel o příšerách z filmů a knih. Drákula, Dr. Jekyll a mr. Hyde, Frankenstein a nebo třeba nějaká ta mumie. Každá z nich je jiná, ale jedno mají společné. Všechny děsí lidi k smrti a mnozí je i opravdu zabíjejí.
Jenže věděli jste, že i tyto příšery, měli své děti a nebyly vůbec tak zlé, jak se povídalo? Většina z nich se nechala zlákat lákadly filmového průmyslu a nechali natočit film, ve kterých měli hlavní role a ani zdaleka ne ty pozitivní. Lidé se jich začaly bát a lovit je a tak se SOVáci neboli sabotéři obvyklých vlastností stáhly do ilegality.

Lisi Harrison se narodila a vyrostla v kanadském Torontu, studovala filmovou vědu na univerzitě v Montrealu, ale po dvou letech školu opustila, protože pochopila, že chce být spisovatelkou a ne natáčet filmy. Proto přesídlila na bostonskou Emerson College, kde vystudovala tvůrčí psaní. Řadu let pracovala pro MTV, kde se podílela na přípravě televizních show, také psala sloupky pro nejrůznější noviny a časopisy. Je autorkou celé řady knih pro mládež a největší úspěch slavila se sérií Dívčí parta.

Překlad

Kniha je stejně jako první díl psaná v er-formě, což je opravdu dobrá možnost, jelikož je kniha psaná z hned tří pohledů a to Melody, Frankie a nově i Cleo. Kniha si zachovala ráz, který udal první díl.

Hodnocení

První díl nasadil laťku vysoko, nato, pro jakou věkovou skupinu byl napsán, proto jsem byla zvědavá, jak se vyvede druhý díl a závěr? Ale jo, šlo to. Druhý díl začíná přesně tam, kde první skončil a suverénně si pokračuje dál, jako by mezi díly nebyl žádný dlouhý rozdíl mezi vydáním. Čtenář je hned na začátku stržen do víru událostí a nezbývá mu nic jiného, nežli číst a číst, dokud nedojde ke konci, i když ten přišel na můj vkus až moc brzy.
Znovu a znovu opakuji, že se mi líbí, jak se pohledy střídají. Co kapitola, to jiný pohled na věc. I když se musím přiznat, že pohled Cleo mě občas opravdu hodně nudil. Připadalo mi, že co myšlenka, to její pocit nadřazenosti. Takové typy dívek nemám ráda a to jak v životě, tak i v knihách a filmech.
Stejně jako u prvního dílu měl svůj vlastní vyhrazený prostor v knize i specifický humor autorky. Byly to právě tyto momenty, kdy jsem měla pocit, že nečtu nic, v čem by byly příšery, ale prostě a jednoduše normální knihu o lidech, jako jsem já a kteří mají naprosto úžasné hlášky, přesně tak, jak to mám já ráda.
Přesto všechno ovšem kniha nepřekročila stín té první a zaslouží si tak stejné ohodnocení, jako její předchůdkyně.

Takže knize dávám 4 hvězdičky, tak snad u pokračování.

Chtěla bych poděkovat nakladatelství CooBoo za možnost vyhrání recenzního výtisku Monster High.

Pokud knihu nevlastníte a máte zájem o její koupení, můžete si ji objednat přímo na stránkách nakladatelství - ZDE.

Teaser Tuesday #14

20. března 2012 v 20:59 | MaiQa |  Teaser Tuesday
Toho Úterní meme pořádá Should Be Reading.
O co jde:
• Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
• Otevři ji na náhodné stránce.
• Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
• NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!!
• Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.

Eragon

Christopher Paolini


Probuď se, Eragone. Pohnul se a zasténal.


RC review: Upíří deníky - Stefanovy deníky: Prokletí

19. března 2012 v 17:34 | MaiQa |  Review
Autor: L. J. Smith
Překlad: Milena Hordinová
Originální název: The Vampire Diaries - Stefan's Diaries 3: The Craving
Žánr: Fantasy, upíři
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Anotace: Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

Rodině neutečeš

Stefan v předchozích dílech rozhodl o dalším osudu jak sebe, tak i jeho bratra Damona. Ze slepého nadšení z toho, že je volný tak nepřemýšlel nad tím, že jeho volba není tou správnou pro bratry. Poté, co se v druhém díle setkal s Lexi, která se v tomto dílu také objevuje, se rozhodl bojovat sám se sebou a už nikdy se nedotknout lidské krve. Odjíždí do New Yorku, aby začal svůj život od znova. Když jedné noci zachrání dívku ze zámožné rodiny, její rodina si jej vezme pod svá křídla. Ovšem na scénu přichází Stefanův zlý bratr a on je vtažen do víru událostí, které se mu vše, jenom ne líbí.

Prokletí

Dokážete si představit chvíli, kdy máte před sebou celou věčnost, ale nemáte ji s kým prožít? Nebo alespoň ne s někým, kdo by vás miloval. Od chvíle, kdy se Stefan probudil jako novorozený upír si konečně začíná uvědomovat, že ne vše jde podle toho, jak on si zamane a už vůbec ne, když jde o osobu, která má vlastní vůli. Dá se snad o chvíli, kdy po vás jde někdo, kdo je stejné krve říct, že to není prokletí?

Překlad

Kdybych napsala, že byl naprosto bez chybičky, rozhodně bych lhala, ovšem musím uznat, že překlad je podle mě zdařilejší, než u upířích deníků. I když ten rozrazil mě stále ještě pořád trochu štve, ale začínám si zvykat.

Hodnocení

Nijak se netajím tím, že se mi Upíří deníky nelíbí, ale přesto jsem neodolala a Stefanovy deníky si přečetla, hlavně kvůli tomu, že měli být v podobné vyprávěcí rovině jako seriál.
Pro mě osobně je tento díl tím nejzdařilejším z těch, které už je možné koupit. Příběh se mi zdál reálný až do hranic toho, co bylo možné jako realitu přijmout.
Na rozdíl od knih ze série Upíří deníky jsou tyto více akčnější a povahy Stefana a Damona odpovídají více seriálu, než knize. Což mi naprosto vyhovovalo, protože jsem se dokázala více vžít do děje.
Musím přiznat, že ačkoliv je celý příběh psán z pohledu Stefana, víc jsem si oblíbila Damona a to už v předchozích dílech a i když si u mě Stefan zlepšuje svou reputaci, stále ještě jsem mu neodpustila vše, co udělal svému bratrovi.
Jednu a pro mě opravdu podivnou věc bych vykla, proč jsou ty knihy tak krátké? Opravdu nevím, jak chtějí autoři všechnu jeho minulost vypsat, když na sebe knihy navazují s takřka sekundovou přesností a po přečtení třetího dílu jsme se dostaly jen o nějaký měsíc od proměny, pokud se nepletu. To chtějí psát až do důchodu a napsat nekonečnou sérii knih?
Je zajímavé, že tak, jak se mi Upíří deníky nelíbí, tak mám ty Stefanovy ráda. Jsou napsané naprosto odlišným stylem, který více upoutá a nejsou tolik nezáživné.
Další věc, která mě trochu naštvala je i otevřený konec, to mi až moc připomíná knihy ze série. Takže můžu jen doufat, že se to v příštím díle vyřeší s já nebudu muset přemýšlet o tom, jak to dopadne.
A kdybych měla knihu někomu doporučit? No, nejspíš bych ji doporučila všem, co četli nebo viděli Upíří deníky. Rozhodně nebudete litovat.

Knize dávám 4 hvězdičky, protože doufám, že to bude jen a jen lepší.

Chtěla bych poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.

Pokud knihu nevlastníte a máte zájem o její koupení, můžete si ji objednat přímo na stránkách nakladatelství - ZDE.

Zdroj obrázků - http://weheartit.com/

Posuď knihu podle obalu #10

18. března 2012 v 19:45 | MaiQa |  Posuď knihu podle obalu
Název knihy: Tak padne náš svět
Série: ----
Autor: Megan Creweová
České vydání: 27.3.2012
Anotace: Šestnáctiletá Kaelyn žije na malém ostrově nedaleko pobřeží, jehož obyvatele postihne podivná virová epidemie. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona se ze všech sil snaží udržet si víru, že najde způsob, jak ho zachránit.

Názor na obálku: Jde na té obálce najít vůbec něco, co by se mi nelíbilo? Ta překrásná žlutu zaručeně dodá zář knihovničce a rozhodně se nikde neztratí. A ten obrázek za písmem? Naprosto nápadité a myslím, že i dostatečně vystihující atmosféru, kterou by měla kniha podle anotace mít. Opravdu moc se na ni těším. :)

On My Wishlist #8

17. března 2012 v 18:28 | MaiQa |  On My Wishlist
  • Cílem je ukázat pár knih, které byste si přáli vlastnit
  • Může jít o ještě nevydané knihy, nově vydané, nebo vydané už dávno.
Christopher Paolini - Inheritance
- Mohla bych si to snad nechat ujít? Tak dlouho očekávaný poslední díl Odkazu dračích jezdců a já bych ho neměla. Hrozně se na nej těším. :)
Julie Kagawa - Železný král
- Tak po téhle knize pokukuji už nějakou dobu, přemýšlela jsem nějakou dobu, že bych si ji koupila v originále, ale když výjde v češtině a ještě k tomu bude mít originální a naprosto famozní obálku? No nechtějte ji.
Megan Creweová - Tak padne náš svět
- Ta obálka, to je prostě fantazie a anotace? Konečně něco, v čem se neobjeví Kousáci a Kožišáci. :)
Andrea Dremer - Oběť
- Pokud se nemílím, je to poslední díl série Smečka. Jak já se těším, až ji budu mít, ale ještě toho musím předtím přečíst víc, než dost, takže by mě zajímalo, kdy se ke koupi a přečtení dostanu. Ale hrozně se těším, i když mám i strach. :)

RC review: Žena v černém

13. března 2012 v 21:58 | MaiQa |  Review
Autor: Susan Hillová
Překlad: Jan Kozák
Originální název: The Woman in Black
Žánr: Horor
Počet stran: 143
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2012
Anotace: Pyšný a osamělý Dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s nezvyklým názvem Devět životů. Mladý londýnský právník Arthur Kipps, který je vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu, však netuší, jaká tragická tajemství se za zavřenými okenicemi skrývají.
Teprve když zahlédne vyzáblou mladou ženu, od hlavy k patě oděnou v černém, začne se ho zmocňovat plíživý pocit nejistoty, který ještě posilují podivné poznámky místních obyvatel a neochota mu cokoli bližšího sdělit.
Kdo je ona tajemná dáma a co má společného s hrůznými událostmi, které se ve zdech opuštěného sídla a kolem něj odehrály - či snad odehrávají dodnes?
To nejlepší, co bychom mohli očekávat od viktoriánského románu, překvapivě nalezneme v příběhu soudobé moderní autorky.
Sugestivní atmosféru prastarých anglických sídel, zlověstných opuštěných slatin, hřbitovů a všudypřítomné mlhy, lidské zoufalství a vášně sahající až za hrob, to všechno vás vtáhne do sebe - jako náruč bezedných močálů, která sevře a nepustí. Ale při rozsvícené lampě a se sklenkou něčeho dobrého je přece příjemné se trochu bát, co říkáte?

Tajemství domu

Arthur Kipps je mladý britský právník, který dostane od svého společníka možnost, jak zlepšit své postavení ve firmě. Dostane na starost vyřízení pozůstalosti zesnulé klientky firmy, paní Drablowové. A tak se vydává do městečka Drythin Gifford, plného pověrčivých lidí, ovšem jejich řečem neřečem nepřikládá velkou váhu. Vše se ale změní ve chvíli, kdy na hřbitově spatří pohublou, smrtelně bledou ženu v černém. Arthur se rozhodne všemu přijít na kloub, ale netuší, že její zjevení byl jen začátek.

Knižní horory

Asi nejznámějšími horory jsou ty filmové. Najdete v nich vše, co filmaři považují za dostatečně děsivé. Potoky krve, umírání jak na běžícím páse. Většina filmových hororů končí pro nedostatek herců. Ale co je na tom děsivého, nevím jak vy, ale já se u většiny filmů jen směji nad tím, co filmaři nevymyslí.
Knižních hororů je opravdu málo, tedy těch dobrých. Určitě jste alespoň jednou za svůj život slyšeli jméno, Stephen King, který je právem považován za krále hororu. Jenže musím říct, že Susan Hill mu šlape na paty.

Susan Hill je britská autorka se narodila roku 1942 ve Scarboeough v Yorkshiru. Od roku 1963 se věnuje vlastní tvorbě, kromě příspěvků do novin a časopisů napsala přes třicet titulů - románů pro dospělé, knížek pro děti, povídek. Pro Daily Telegraph psala pravidelný sloupek, zajímá se o divadlo. Napsala hru pro děti a několik rozhlasových her pro dospělé. Divadelní adaptace jejího pozoruhodného románu "Žena v černém" se hrála několik let ve West Endu. Susan Niklová založila nakladatelství Long Barn Books, řídí literární časopis a podíl na obchodě s dárkovými předměty. S manželem a dvěma dcerami žije ve venkovském sídle v Gloucestershire.

Překlad

No, myslím, že překladu nejde nic vytknout. Tedy až na to, že ta dlouhá souvětí opravdu hodně kazila dojem knihy. Krátké a výstižné věty jsou lepší k udržení napětí.

Hodnocení

Ženu v černém jsem začala číst s tím, že to rozhodně bude cokoli, jen ne strašidelná kniha. Rozhodně nepatřím mezi strašpytle, přesto jsem se raději pojistila. Knihu jsem začala číst v poledne, abych ji stihla přečíst za jedno odpoledne, kdyby náhodou. I přesto jsem měla při čtení pocity, jako by mě někdo sledoval, naskakovala mi husí kůže a při každém hlasitějším zvuku jsem sebou cukala. V noci jsem usínala zachumlaná do peřiny a čekala na chvíli, kdy uslyším skřípění houpajícího se křesla. A to jsem knihu četla při světlo, nedokáži si představit, co by to se mnou udělalo, kdybych ji četla v noci. Nejspíš bych pár dní nevylezla z domu a z postele před východem slunce.
Jako první, když jsem knihu uviděla, jsem přemýšlela nad tím, jestli je opravdu možné napsat dobrý hororový příběh na méně než sto padesáti stranách. Susan Hill mě přesvědčila o tom, že jde vše, když se chce a hlavně, když to umíte.
Ovšem kdo čeká, že na něj vybafne duch hned na první straně, ten se mílí. Kniha začíná ve chvíli, kdy je Arthur Kipps již starším mužem, který začíná vzpomínat na události, kterým se zbytek knihy.
Bohužel snad hned od začátku mi bylo jasné, jak některé linky v příběhu skončí, ale ani tak jsem mnohdy nedokázala zastavit proud slz a to hlavně na konci. Vyústění děje bylo velmi nápadité a smutné, ovšem například mě došlo o hodně dříve vše, co mělo být až za dlouho prozrazeno, takže jsem jen čekala na to, jestli byly mé myšlenky správné.
Rozhodně stojí za zmínku i to, že všem, co neholdují knihám mají možnost si Ženu v černém vychutnat v kinech. Na konci února se u nás začala promítat filmová verze této knihy. Za zmínku stojí hlavně to, že v roli Arthura Kippse se objeví Daniel Radcliffe, kterého znáte v filmů o mladém čaroději s jizvou na čele. Takže pokud neradi čtete, podívejte se alespoň na film.

To nejlepší nakonec. Knize dávám 4 hvězdičky, protože ta dlouhá souvětí byla na obtíž.

Chtěla bych poděkovat nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.

Pokud knihu nevlastníte a máte zájem o její koupení, můžete si ji objednat přímo na stránkách nakladatelství - ZDE.

On My Wishlist #7

10. března 2012 v 9:49 | MaiQa |  On My Wishlist

Tohle meme má na svědomí Book Chick City. No a o co v něm jde?
  • Cílem je ukázat pár knih, které byste si přáli vlastnit
  • Může jít o ještě nevydané knihy, nově vydané, nebo vydané už dávno.
Pro tuto sobotu jsem si vybrala:Megan Miranda - Fracture
- Přiznám se, že to hlavní, proč chci tuto knihu mít, je obálka. :)
Dan Wells - Partials
- Tak na tuto knihu se hrozně těším, hned, jakmile budu mít peníze, si ji koupím


Catherine Hardwicke - Red riding hood
- Ten film je naprosto úžasný, takže kdybych si tuto knihu nechtěla koupit, musela bych být padlá na hlavu
Amy Plum - Die for me
- Tak tahle kniha mě naprosto okouzluje, těším se na ni jak malé dítě, snad se k ní dostanu co nejdříve. :)

RC review: Nebezpečná láska

9. března 2012 v 14:59 | MaiQa |  Review
Autor: Kateřina Petrusová
Žánr: Romantika, Detektivka
Počet stran: 376
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Anotace: Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?


Práce

Paige pracuje jako ošetřovatelka, ve chvíli, kdy jí umře její poslední opatrovním, jí její bývalí zaměstnavatel domluví práci u jeho obchodního partnera, který potřebuje ošetřovatelku pro svého syna. Paige se tak stává ošetřovatelkou Michaela Bavetty, který se po autonehodě mentálně vrátil na úroveň asi tříletého dítěte a postupem času začíná přicházet na to, že rodina Bavettových není zrovna kamarádem se zákonem.
Paige si mě získala hlavně pro svoji povahu. Stejně jako ona si můžu cokoli slíbit a stejně to nakonec dopadne opačně. Stejně jako u jejího předsevzetí, že si už nikdy žádného svého pacienta nepustí příliš k srdci.

U Michaela bych byla všemi deseti pro to, aby alespoň jednou za knihu udělal něco, za co bych ho chvíli nenáviděla. Naprosto jsem propadla obou jeho verzím. Té dětské, i té dospělé. I když tu druhou zmiňovanou jsem měla sto chutí místy přetáhnout pánvičkou přes hlavu. Přesto musím uznat, že nejvíce jsem si užívala chvíle, kdy byl tím malým klukem, který říkal přesně to, co si myslel a nepřemýšlel nad tím, jaké to bude mít následky. Naprosto mě uchvátily jeho hlášky, nejvíce vzpomínám na 'házení kachnami'.
Přesto se musím přiznat, že jsem nejdříve moc nevěřila na kombinaci dítěte v těle dospělého. A myslím, že víc jsem se mýlit nemohla, bylo to naprosto dokonale vymyšlené. Za to klobouk dolů.

Mafiánské záležitosti

Hlavním důvodem, proč jsem se na knihu tak těšila bylo to, že v ní bude mafie. To mě naprosto nadchlo. Přecijen jsem ještě nikdy nečetla knihu, kde by se nějaká mafie vyskytovala a všechno je jednou poprvé. Přesto mě vcelku zklamalo, že tam bylo jen velmi mlhavě vysvětleno, o co přesně v téhle rodině jde.

Hodnocení

Opravdu velmi málo se mí stává, abych nevěděla, co přesně mám napsat. U této knihy jsem na tom právě takto. Nevím, co bych měla napsat, jako bych to měla napsat a ani kde přesně začít.
První bod, který mě na knize zaujal byl styl, jakým byla napsaná. Nikdy jsem zrovna neoplývala nadšenými ódy na české autory. Ačkoliv je čeština jazyk bohatý na slovní zásobu, většina autorů s tím neumí pracovat. Nebezpečná láska je
ukázkou toho, co se dá s knihou udělat, když máte ten správný cit a se slovy si hrajete. Po celou dobu čtení jsem se dokázala vcítit do postav a zažívala jsem přesně to, co Paige a musím se přiznat, že jsem jí někdy i záviděla. Kdo by si taky nezamiloval Michaela a nebo Roberta?
Jen jednu věc bych autorce vytkla. Opravdu by nešlo to napsat ještě delší? Jakmile jsem byla za polovinou, modlila jsem se za to, aby se znenadání objevila další písmenka a stránky. Alespoň taková stovka. Nezbývá mi hold nic jiného než alespoň doufat, že vyjde v knižní podobě i příběh Roberta. Ráda bych si ho celý přečetla, ty tři kapitoly mi opravdu nestačili.
Další věc, kterou jsem na knize měla hrozně ráda bylo to, že autorka, ačkoliv jsou hrdinou většinou ti 'zlí', dokázala z nich udělat lidi, o kterých by jste neřekli, že jsou nějak zvlášť zlí. Hrozně se mi to líbilo, že z nich autorka neudělala zrůdy, které vraždí na potkání a jenom kvůli tomu, že po nich vrhnete pohled, který se jim nezamlouvá. Například u Johnnyho se mi ani nechtělo věřit, že by kdy někoho vůbec zabil, byl to opravdu prototyp člověka, kterému by jste řekli všechna svá trápení a který by vám dokázala vykouzlit úsměv na tváři.
Další mojí oblíbenou postavou byl i Robert, který si mě získal tím, jak se staral o svého bratra, ačkoliv jsem ho při některých jeho náladách chtěla zabít. A poté mu useknout prsty a zaledovat.
Abych to tedy shrnula. Mohla bych se ti donekonečna rozepisovat o tom, co mě na knize zaujalo, ale ať přemýšlím jak přemýšlím, nemůžu na ní najít žádný zápor. Tedy až na tu délku, ale to se prostě nějak nepočítá.
Kniha rozhodně patří mezi ty nejlepší, které jsem tento rok přečetla. Naprosto mě zaujala, byla jsem ráda za každou chvíli, kdy jsem ji mohla číst a kam jsem šla, tam jsem o ní básnila. Nečekejte, že na vás v příběhu vybafne upír nebo vlkodlak. Je to příběh, který je možná málo uvěřitelný, ale rozhodně by se stát mohl a kdo ví, možná se někdy něco podobného i stalo.

Nemusím ani přemýšlet nad tím, jaké hodnocení knize dám. Myslím si, že nic jiného než 5 hvězdiček jí ani dát nemohu.

Chtěla bych poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.

Pokud knihu nevlastníte a máte zájem o její koupení, můžete si ji objednat přímo na stránkách nakladatelství - ZDE.

zdroj obrázků - http://weheartit.com/

RC review: Klub čarodějek – Trable s koštětem

2. března 2012 v 23:17 | MaiQa |  Review
Autor: Thomas C. Brezina
Překlad: Michaela Škultéty
Originální název: Kicherhexen- Hilfe, Hexenbesen im Klassenzimmer!
Série: Klub čarodějek (Klukům vstup stále zakázán)
Díl: 2.
Žánr: Dětský a dívčí román
Počet stran: 104
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Anotace: Tři členky Dívčího čarodějného klubu mají zase plné ruce práce. Starají se o zvířata starého pana Lisandera. Každé ráno jim dávají krmení. Když kvůli tomu Pim jednou málem přijde pozdě do školy, vyčaruje si létající čarodějné koště. Kouzlo se podaří tak skvěle, že se Pim nechce od svého nového společníka vůbec odloučit. Jenže pak koště uprostřed vyučování zaklepe na okno její třídy... Raz, dva, tři... kouzla začínají. A ty jsi při tom! Pravidla Dívčího čarodějného klubu: Užít si legraci. Hodně se smát. Občas udělat klukům ze života peklo!

Kouzlo

Pim má starosti, které si její kamarádky nedokáží ani představit. Musí se starat o svou mladší sestřičku, její rodiče se hádají a ona pravidelně nestíhá cestu do školy. Na jedné ze schůzek klubu se dívky rozhodnou stanovit, kdy přesně bude každá z nich chodit krmit zvířata do čarovného domu. Pim nemá čas po škole a tak se tam vydá před ní. Jenže zase nestíhá a tak ji napadne jediná věc. Použít jedno z kouzel, aby si mohla vyčarovat koště, jenže její přání nebylo přesné tak, jak si myslela a vše se začíná komplikovat. A do toho ještě třídní schůzky.

Emily a Cosima jsou nejlepší kamarádky Pim a spolu s ní sdílí kouzelný dům a všechna její obyvatele. Mezi ně patří mluvící králík, kozel a slepice. Všechno jsou to začarovaná stvoření, které jsou velmi inteligentní.

Čary máry

Čarodějnice jsem pokaždé zajímavým tématem k vypracování knihy o nich. Ať už je určena pro jakoukoli věkovou skupinu. Určitě každý zná Harryho Pottera, chlapce s čarodějnými schopnosti a jeho dobrodružství. Thomas Brezina se pustil do knihy, která volně navazuje na sérii knih Klukům vstup zakázán, jejich hlavními hrdinkami byly Lissi a Tinka. V každé knize se alespoň jednou použije nějaké kouzlo, které se nějak zvrtne.

Rakušan Thomas Brezina se narodil ve Vídni. Svou první knihu napsal již v osmi letech a měla 30 stránek! První opravdový úspěch však zaznamenal "teprve" v 15 letech, když vyhrál se svými pěti televizními scénáři "Velkou rakouskou cenu pro mládež". Po maturitě na gymnáziu trochu studoval, ale mnohem více se zabýval prací pro televizi. Měl a dosud i má vlastní TV pořady. Spolupracuje s TV a s rádiem rakouské společnosti ORF. A vlastně odtud - tedy z TV - se dostal právě ke psaní knih. Našlo si jej jedno vydavatelství, které mu nabídlo, aby začal psát knížky a on to zkusil. A velmi se mu to zalíbilo. Jako spisovatel píše od roku 1989. Jeho knih (převážně pro mládež) je již více než 400, byly přeloženy do 33 jazyků. Jeho heslo zní: "Čtení by mělo být dobrodružství." A víte, že každý den končí rozepsanou větou, aby mohl následujícího dne rychle navázat na svůj příběh?

Překlad

Kniha se četla opravdu hodně dobře, smála jsem se u ní a ani jsem se nezastavovala nad chybami, kterých bylo opravdu jen minimum, ale jedna věc mě opravdu udivila. V jedné z posledních kapitol to bylo, jako kdyby tam byla vynechaná nějaká část knihy. Proto jsem si musela zbytek domyslet.

Hodnocení

Nejsem a ani se už moc neblížím cílové skupině čtenářek, pro které je tato kniha napsaná. Je to čtení pro dívky, které s tím teprve začínají a nevadí jim, když je kniha od začátku do konce zrychlená. Byl to opravdu frmol, kulila jsem oči nad tím, jak rychle příběh plynul. Myslím, že by nestačilo ho rozepsat alespoň na dalších plus padesát stran. Nejméně.
Přesto jsem si čtení knihy užívala, ačkoliv mi na to stačila půl hodina a já ji měla za sebou. Thomase Brezinu mám opravdu hodně ráda. Jeho knihy (hlavně Klukům vstup zakázán) mě naučili si knihu užít a vracet se k dalším dílům sérií. A taky mě naučili tomu, co vlastně čtení znamená. Dá se říci, že kdyby nebylo jeho knih, nejspíš bych dnes ani nečetla. Proto mám dětskou radost z každé jeho knihu, i když není psaná pro mou věkovou kategorii. Mám ho ráda.
Přes to všechno se mi hrozně líbí, že v knize je dávám důraz na přátelství. V knize je ukázáno, jak by přesně mělo pravé kamarádství vypadat. Když je přítel v prekérní situaci, neotočíte se k němu zády, ale pomůžete mu. To se mi opravdu líbilo, přesně o tomhle by přátelství mělo být a tahle kniha k tomu dívky přímo nabádá. Tím si získává mé další sympatie.


Knize dávám 3 hvězdičky. A to hlavně pro tu část, kdy byl děj přímo násilně useknutý. No a taky proto, protože není pro mou věkovou kategorii, kdyby byla, dala bych jí hvězdiček více.

Chtěla bych poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.

Pokud knihu nevlastníte a máte zájem o její koupení, můžete si ji objednat přímo na stránkách nakladatelství - ZDE.

zdroj obrázků - http://weheartit.com/