Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu #10

18. března 2012 v 19:45 | MaiQa
Název knihy: Tak padne náš svět
Série: ----
Autor: Megan Creweová
České vydání: 27.3.2012
Anotace: Šestnáctiletá Kaelyn žije na malém ostrově nedaleko pobřeží, jehož obyvatele postihne podivná virová epidemie. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona se ze všech sil snaží udržet si víru, že najde způsob, jak ho zachránit.

Názor na obálku: Jde na té obálce najít vůbec něco, co by se mi nelíbilo? Ta překrásná žlutu zaručeně dodá zář knihovničce a rozhodně se nikde neztratí. A ten obrázek za písmem? Naprosto nápadité a myslím, že i dostatečně vystihující atmosféru, kterou by měla kniha podle anotace mít. Opravdu moc se na ni těším. :)

Posuď knihu podle obalu #9

19. února 2012 v 19:43 | MaiQa

Název knihy: Tweety s city
Série: ----
Autor: Elizabeth Rudnicková
České vydání: 15.2.2012
Anotace: Claire nemůže uvěřit, že si ji na Twitteru našel její vysněný kluk. Myslela si, že si jí nikdy ani nevšimne, ale jak se zdá, rozumí jí líp než kdokoliv jiný. Twittersmír je ale záhadn
é místo, kde se občas přátelé chovají jinak než v reálném světě. A aby toho nebylo málo, Claire si uvědomí, že je zamilovaná do úplně posledního kluka, který kdy připadal v úvahu...

Názor na obálku: No, na první pohled jde poznat, o čem tento příběh bude hlavně. :) Hrozně se mi líbi font, fotka a hlavně ty dva práčci nad názvem. Je to optavdu roztomilé. :) Rozhodně chci tuhle knížku mít doma. :)

Posuď knihu podle obalu #8

22. ledna 2012 v 15:47 | MaiQa

Název knihy: Vytržení
Série: Andělé
Autor: Lauren Kate
České vydání: Únor 2012
Anotace: Ve třetím dílu série Andělé se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se napříč věčností, stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.

Názor na obálku: Docela mě to mrzí, ale tahle obálka se mi nelíbí tolik, jako ty předchozí. :( Těším se hlavně na ty nápisy, které se zase budou třpytit. Jak já to miluji. :) A taky se těším na samotnou knihu, i kdyby byla jakkoliv špatná, tak bych si ji koupila už jen kvůli tomu, že sesnáším neúplný série. :D

Posuď knihu podle obalu #7

8. ledna 2012 v 23:15 | MaiQa
Název knihy: Andělé noci
Série: Andělé noci
Autor: Lil. St. Crow
České vydání: 24.08.2011
Anotace: Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat...

Dru Andersonová je "divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem...
Názor na obálku: Ach jo. Já mám ráda takhle ponurý obálky. Asi to bude tím, že miluji černou a tak. :) A navíc je ta modelka na obálce opravdu hodně hezká. :) A to písmo, prostě nádhera. :)

Posuď knihu podle obalu #6

1. ledna 2012 v 23:28 | MaiQa
Název knihy: Zloděj blesku
Série: Percy Jackson
Autor: Rick Riordan
České vydání: 2009
Anotace: Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!
Názor na obálku: Já prostě miluji, když se obal knihy leskne. :D A u téhle série si přicházím ve velkém na své. Hrozně se mi líbí ta škála barev, do které se zbarvuje obal, když s ním otáčíte. :) Ale i ty obaly sami o sobě jsou dobrý. :) V jednoduchosti je sice krása, ale někdy i jednoduchost musí ustoupit před něčím takovým. :) Smekám. Já ty obálky prostě miluji. :)

Posuď knihu podle obalu #5

30. října 2011 v 16:58 | MaiQa
Název knihy: Monster High
Série: Monster High
Autor: Lisi Harrison
České vydání: 24.08.2011
Anotace: Monster High je zbrusu nová série o střední škole, lásce a odlišnostech, říznutá trochu hororovým motivem. Ale vlastně se není čeho bát. SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy…
Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny "vyrobená" Frankie Steinová, která neváhá jít se svou zelenou kůží hrdě na trh. Ale nebude to mít snadné, protože studenti jsou naprosto vyděšení z drbů a šeptandy o monstrech, co se údajně prohánějí po školních chodbách. To Frankie přesvědčí, že pro holku, jako je ona, může být střední docela drsná. Podaří se jí mezi "normáky" najít kamarádku, které by svěřila své veliké tajemství?
Názor na obálku: Komu by se nelíbilo tahle obálka. Přesně si pamatuji, jak jsem v září obcházela s kamarádkama knihkupectví a tahle kniha přímo blyštěla. :D Hrozně se mi líbí ta kombinace černé, růžové a bílé. :) Opravdu se to k sobě v hodí a navíc, i jméno nakladatelství je stejné, takže tedy i hodící se barvy. :D Já nevím, co víc bych k tomu řekla. :D

Posuď knihu podle obalu #4

9. října 2011 v 18:12 | MaiQa
Název knihy: Muka
Série: Andělé
Autor: Lauren Kate
České vydání: 6. října 2011
Anotace: Mladičká Luce snaží odhalit pravdu a přerušit věčný koloběh lásky, předčasné smrti a znovuzrození. Daniel, její odvěká láska a padlý anděl, dojedná příměří, aby ji chránil před Vyhnanci, kteří jí chtějí ublížit. Ve snaze zajistit její bezpečí ji ukryje v internátní škole pro Nefilim, potomky lidí a padlých andělů, ale brzy se ukáže, že ani tam není všechno růžové. A navíc v Luce sílí pocit, že jí Daniel lže, nebo jí alespoň neříká celou pravdu...
Názor na obálku: Jak už jsem psala u Pádu, prostě se mi tyhle obálky hrozně líbí. Nedokážu si představit, že bych knihy neměla doma. :) I když je to trochu depresivní, líbí se mi. Opravdu hodně a navíc ty odlesky u názvu. Prostě na tom ulítávám.

Posuď knihu podle obalu #3

2. října 2011 v 18:50 | MaiQa
Název knihy: Zář
Série: Zář
Autor: Alexandra Adornnetto
České vydání: Listopad 2011
Anotace: Tři andělé - Gabriel, válečník; Ivy, léčitelka; a Bethany, nejmladší a nejlidštější - jsou posláni z Nebe, aby přinesli dobro světu, který se propadá do vlivu temnoty. Musejí tvrdě pracovat, aby utajili svou oslnivou zář, nadlidské schopnosti a, což je nejnebezpečnější, jejich křídla.
A pak Bethany potká Xaviera Woodse, a ani jeden není schopen odolat přitažlivosti mezi nimi. Gabriel a Ivy dělají vše, co je v jejich silách, aby zasáhli, ale pouto mezi Xavierem a Bethany je příliš silné.
Andělská mise je neodkladná, protože je ohrožují temné síly. Zničí láska Bethany. nebo ji zachrání?
Názor na obálku: No, na tohle se dá říct jen jediné. Krása. No, doufám, že tahle oblka zůstane i u českého překladu. I kdyby to měla být pitomost, rozhodně si tu knihu kvůli tomu obalu koupím. :)

Posuď knihu podle obalu #2

25. září 2011 v 13:32 | MaiQa
Název knihy: Pád
Série: Andělé
Autor: Lauren Kate
České vydání: Srpen 2011
Anotace: Některým andělům je souzen Pád...
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.
Názor na obálku: Ani se nedá vyjádřit, jak jsem byla nadšená, že zůstává originální obal. Hrozně se mi líbí. Je to sice trochu depresivní, ale má to moc do sebe. No ale nejvíce mě překvapilo, že ten název dává odlesky. To miluji, jen je škoda, že se mi to začíná odlupovat. U dalších dílů budu muset být opatrnější. :)

Posuď knihu podle obalu #1

4. září 2011 v 14:50 | MaiQa
Název knihy: Procitnutí
Série: Lovkyně snů
Autor: Lisa McMann
České vydání: říjen 2011

Anotace: Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...

Názor na obálku: Obálka je podle mě opravdu nápaditá, hlavně se mi líbí sladění barev. U českých přředělávek obalů se něco takového jen tak nevidí. Doufám, že u pokračování budou obálky v podobném stylu.
 
 

Reklama