Vánoční řetězovka

Vánoční řetězovka - 4

18. prosince 2011 v 19:08 | MaiQa
Vánoční řetězovku má na svědomí Sue.
Poslední adventní neděle a ruku v ruce s ní i poslední otázky. Bavilo mě na ně odpovídat, i když mi některé otázky dali zabrat.
16. Dáváš a dostáváš na Vánoce dárky?
Jistěže ano. :) I když bych někdy byla raději, kdybych žádné nedostávala. Třeba jen peníze by mi stačily, protože já prostě nesnáším, když nevím, jestli to, co nejvíce chci, opravdu dostanu. Tento rok jsem naprosto napjatá a doufám, že dostanu nový mobil, protože ten můj starý, už dva měsíce nefunguje. Bylo by fajn se přestat všech okolo ptát, kolik je hodin. :D
Samozřejmě je i dávám, ale to až nějaký poslední dva roky. Do té doby jsem na to kašlala a dávala jen kamarádkám na besídce ve škole. Jenže jsem vždy dávala nějaké drobnosti, které nestáli moc peněz. Tento rok jsem všem objednala díky kamarádce věci od Oriflame, takže každý z mé rodiny dostane něco hodnotnějšího. A u kamarádek to stejné. :)

17. Určitě jste si všimli, že Vánoční horečka je už v plném proudu, skoro od začátku listopadu. Kupuješ dárky v předstihu nebo těsně před Vánocemi?
Všechny minulé roky jsem je kupovala na poslední chvíli, dva tři dny před vánocemi. Tento rok mám, jak už jsem psala všechno koupené již teď, takže se konečně nestresuji.

18. Jak vypadá váš vánoční stromek? Máte ho laděný jednobarevně nebo nějaký mix?
Mix. Máme na něm každoročně to stejné a ladí to k sobě asi jako strom a plastové dveře, ale já mám naše ozdoby ráda. Hlavně, když se každoročně rodiče hádají o tom, jestli bude vepředu tátova olezlá šiška, nebo mámin bez nožní kominík.

19. Jaký dárek nemůže pod stromkem chybět? /kniha se nepočítá :P /
Sakra, proč se kniha nepočítá, co tam mám napsat? :D No… ježiši… asi nějaký elektronika. Protože já pořád něco potřebuji, pořád se mi něco ničí, naposledy mobil. (Hold mu už bylo moc, vypnul se sám od sebe.) No a taky dárky pro mé příbuzné.

20. Jaký nejvtipnější dárek jste dostali?
Ježkovy zraky, to jsou otázky. Nevím, na nic si nevzpomínám, posledních pět let jsem dostávala všechno, co jsem potřebovala, nebo chtěla. A vtipný dárky jsou většinou na nic.

Vánoční řetězovka - 3

18. prosince 2011 v 0:23 | MaiQa

Vánoční řetězovku má na svědomí Sue.
Celý týden se to tu neobjevilo, tak to sem dávám dnes dodatečně. :D Na očích mám sirky od zápalek, snažím se neotisknout si klávesnici na obličej a přesto jsem se dostala k tomu, abych na tohle ještě odpověděla. Pokračování bude ještě dnes. :D


11. Jaká je tvoje nejoblíbenější vánoční kniha?

Já si ani nevzpomínám, že bych někdy nějakou vánoční četla. :D Ale každý rok na Vánoce se snažím přečíst alespoň jednu z knih ze ságy Stmívání. :D


12. Jaké je tvoje nejoblíbenější vánoční jídlo?

Vánoční cukroví, na sto procent. Miluji hlavně sádlové cukroví, na něho se těším celý rok. :D No a dále hlavně bramborový salát. Ten prostě miluji, i když kapra bych nejraději z okna vyházela a ještě mu zamávala. :D


13. Co pro tebe znamenají vánoce?

Klid, čas strávený s rodinou, jídlo a dárky. To bylo opravdu hodně ve zkratce. :)


14. Dostala jsi někdy dáreček, který se ti nelíbil?

To bych se snad ani nedopočítala, kolik jí jich dostala, ale jsem prostě od přírody hrozně milý člověk. (Jak kdy) Když se to stane, poděkuji dotyčnému, řeknu, že je to hezký a popřípadě se tím chvíli někde chlubím. Když je to něco na nošení, chvíli si to beru na sebe a pak to zahrabu do skříně a vytáhnu jen někdy.


15. Co si představuješ pod duchem vánoc?

Tak tohle nějak nechápu. :D V tuhle noční hodinu mi to už moc nemyslí. :D

Tak asi dárky, Ježíšek, rodina, cukroví a naprostý zmatek tomu předcházející. :D

Vánoční řetězovka - 2

4. prosince 2011 v 15:55 | MaiQa
Vánoční řetězovku má na svědomí Sue.
Minulý týden jsem se zapojila a tak bych to nebyla já, abych to nezopakovala i dnes. :) Navíc, když mě tak moc baví odpovídat na ty otázky. :)
6. Patří podle tvého názoru k Vánocům sníh, anebo jsou Vánoce Vánocemi i bez něho?
Při této otázce jsem si vzpomněla na reklamy se stromečky minulý rok. :) Ale samozřejmě podle mě k vánocům neodmyslitelně patří sníh, ale co dělat, když už pár roků nesněží. :( Už několikrát jsem i zažila to, jak pršelo a pak jsme celý naše rodina málem jeli po zadku od našeho domu až k tomu dědy. Moc sranda to teda nebyla. Ale i přesto všechno jsou Vánoce stále stejně kouzelné, není k tomu potřeba bílá pokrývka.

7. Máte ve zvyku na Vánoce vařit tradiční jídla?
Ano a mezi námi, už mě to docela štve. Já sama mám takovou nedobrovolnou tradici. Z rybí polévky jím jen sušené rohlíky a k večeři si nandám víc salátu, než kapra. Já tu rybu prostě nesnáším.

8. Jaké dárky nejradši dáváš?
Musím se přiznat, že donedávna jsem všem dávala hlavně mýdla a to hlavně proto, protože je těžké někomu něco koupit, když nemáte za co. :) Tenhle rok jsem si objednala díky kamarádce u nějaké kosmetické firmy (jak se to sakra jmenuje) věci pro rodinu. Díky slevě mě na to budou stačit peníze a ještě udělám radost jak jim, tak i sobě. :) Mámě jsem po dlouhé době koupila knihu, což bylo tedy opravdu těžké, protože její vkus je podle mě naprostý nevkus a tak jsem nakonec koupila jednu knihu, která se bude líbit i jí a já si nebudu muset rvát vlasy tím, co jsem to koupila za blbost. :D

9. Jaká vánoční pohádka je tvá nejoblíbenější?
Anděl Páně. A nedívám se na něj jen o Vánocích. Naposledy jsem se na tento film dívala v srpnu, když jsem se nudila. Můžu to vidět po kolikáté chci a přesto se při něm směji. Je jen pár českých filmů které si oblíbím a tenhle je na prvním místě.

10. Jaká je tvá nejoblíbenější vánoční píseň?
Když jsem byla malá, tak jsem s babičkou hodně zpívávala Vánoce, Vánoce. Teď mám ráda Rolničky, rolničky. No a před pár lety máma v levných knihách koupila CD Country Vánoce a každý den, když jsem nechtěla vstávat do školy, mi je pouštěla. No a já ulítávám hned na dvou písničkách. Kdy se vrátíš táto a Hříbě s rolničkou. Mám je prostě ráda. No a z těch cizích mám ráda Last Christmas od Cascady popřípadě Ashley Tisdale (originál se mi moc nelíbí). Ale je jich víc, ale nějak si zrovna nemůžu vzpomenout na plná jména. :)

Vánoční řetězovka - 1

27. listopadu 2011 v 18:47 | MaiQa
Dnes je první adventní neděle a spolu s ním začíná v blogovém světě mnoho vánočním projektů, ne všechny jsou knižního rázu, ale i tak jsem se do nich rozhodla zapojit. První z projektů je Vánoční řetězovka a u ní se každou adventní neděli na tomto blogu objeví odpověďi na otázky, které budou na ten den aktuální. Všechny se nějak týkají Vánoc. :) No a vymyslela ho Sue.

1. Co máš na Vánocích nejraději?
- Všechno možné. Atmosféru, ty spousty světel a ozdob na domech v ulicích. Zdobení stromečku, ale hlavně to, že se všichni 24. sejdeme a bez v klidu si můžeme popovídat a poté si i dát dárky.

2. Jaké zvyky máte v rodině?
- Když jsem byla malá, máma vždy povybalení dárků krájela jablko. Co si pamatuji, nikdy ne nestalo, aby bylo červavé, nejspíš to bylo tím, že nikdy nebyly z naší zahrady. :)
Každý rok, i když se mi vůbec nechce je naší tradicí, že já, táta a mladší sestra, jdeme po setmění na hřbitov. Zapálíme svíčky zesnulím a projdeme se po hřbitově. Máma mezitím chystá kapra a přenáší do obýváku dárky.
Stromeček zdobíme den před Štědrým dnem a dáváme na něj všechny naše oblíbené ozdoby. Mámina olezlého kominíka, tátovu umělou šišku a papírový řetěz, který jsme společně udělali, když mi bylo deset a stále ještě žije.

3. Do kolika jsi věřila na Ježíška?
- No, hodně dlouho. Sice už někteří mí spolužáci v první třídě říkali, jak našli doma skrýš, kde mají dárky, ale já jsem stále jakž takž věřila. Moji rodiči by mi přece tyhle věci nekupovali. No a pak se stala docela komická věc. Ve čtvrté třídě jsem na Vánoce dostala mobil. Jenže prostě nebyl takový, jaký jsem si ho představovala. Polovina třídy už měla takový ty s foťákem a přehrávajícím hudbu. Z toho mého se dali jen posílat esemesky (tedy byl i na volání, ale asi jsem dostala trochu zablokovaný, nebo nevím. Číslo mi vytočil, ale pak se vždycky sekl). No a máma to jednoho dne psychicky neunesla a zařvala na mě, že oni ho jak debily tak dlouho sháněli a mě se nelíbí. Dívala jsem se na ni jako puk. Jakmile jsem si to později přebrala v hlavě, došlo mi, co tím myslela a s věřením na ježíška byl konec. Od té doby používám možnost ala pořád o tom mluvím a snad to dostanu.

4.Jaké dárky nejraději dostáváš?
- Hlavně ty tvrdé. :D Nesnáším měkké dárky! Když jsem byla mal, dostávala jsem samí oblečení a dodnes nechápu, jak mi něco takovýho mohli koupit. Sama za sebe se stydím, proto se každý rok bojím, že dostanu nějaké oblečení. Prostě kdyby bylo na rodičích, nosila bych opravdu šílený kreace.
Rozhodně mám ráda, když dostanu knihu, ale tím mi posledních skoro pět let nikdo radost neudělal. Pravidelně si alespoň jednu knihu koupím k vánocům sama. Naposledy jsem si takhle darovala třetí a čtvrtý díl upířích deníků. :D Tak alespoň tenhle rok bych mohla dostat ty dvě knihy, které si opravdu hodně přeji. Koupila bych si je sama, ale můžu alespoň trochu doufat. :D
No a samozřejmě mi dělá radost elektronika. Vždy, když jsem nějakou dostala, tak to bylo naprosto překvapivé, protože ačkoliv jsem si přála, nikdy by mě nenapadlo, že bych ji opravdu dostala. Nikdy nepatřila zrovna k té levnější. :) O to víc si jí vážím.

5.Jaký je tvůj nejoblíbenější dárek z dětství?
- Hrací autíčka! Ano, opravdu. Já byla prostě vychovávaná víceméně jako kluk. Pro auta mám slabost dodnes a všechny autíčka, pořád ještě vlastním. Já se jich prostě nevzdám.
Jinak, když jsem si přečetla tuhle otázku, okamžitě mě napadl počítač. :) V paté třídě jsem přeci ještě dítě byla ne? No a bylo to to největší překvapení, které jsem kdy dostala. Přála jsem si ho, opravdu hodně, ale prostě jsem si byla vědoma, že to moc drahý dárek. A pak jsem při rozbalování vzala do ruky jeden z menších dárků a po rozbalení přišla na to, že to je počátačová myš. Dodnes si pamatuji i své myšlenky. "Tohle je snad nějakej vtip? Vždyť ani nemám počítač?" a máma vtipně poznamenala. "Třeba budeš ten počátač dostávat po kouskách." Nechala jsem to být a dál rozbalovala, s malou dušičkou. Pak jsem rozbalila klávesnici, to už mi došlo, že někde musí být i zbytek. Tak jsem se podívala za křeslo a tam to bylo. Zabalené prostěradlem s vánočními vzory. Na tohle se prostě nedá zapomenout. Od té doby jsem sice dostala ještě hodně věcí. Foťák, lepší mobil, mp3, ale nic z toho mi neudělalo tak velkou radost. Byl to prostě můj největší sen. Dobře, druhý největší, stále ještě planě doufám, že pod stromečkem najdu štěně. :( :)
 
 

Reklama