Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday #4

11. ledna 2012 v 18:25 | MaiQa
Středeční meme má na svědomí Breaking the Spine. Jde o to vybrat si každou středu jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Andělé noci

Lili St. Crow

Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat...
Dru Andersonová je "divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem...
Proč?: Protože po ní pokukuji už nějakou tu bobu. Byla jsem už nějakou chvíli rozhodnutá, že si ji koupím klidně i v angličtině. Několiktrát se k tomu už schylovalo, ale nakonec jsem se k tomu nedostala. No a když vychází v češtině, musím si ji rozhodně koupit. :)

Waiting on Wednesday #3

4. ledna 2012 v 18:49 | MaiQa
Středeční meme má na svědomí Breaking the Spine. Jde o to vybrat si každou středu jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Hra o trůny

George R. R. Martin

"Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout.
Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům."
Proč?: Nevím, jestli mě kniha bude bavit, ale upozornila mě na sebe svoji tloušťkou a já prostě chci vidět, jestli ji dokáži přečíst bez přemáhání. :D

Waiting on Wednesday #2

2. listopadu 2011 v 14:51 | MaiQa
Středeční meme má na svědomí Breaking the Spine. Jde o to vybrat si každou středu jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Padlí andělé

Thomas E. Sniegoski

Aaron Corbet je celkem normální kluk, trochu samotář, sirotek s problematickou minulostí, který ale doufá, že snad konečně našel náhradní rodinu, přátele i smysl života. To všechno se ale změní na jeho osmnácté narozeniny; začne najednou rozumět portugalštině, latině, a dokonce i svému psovi, a jeho závěr je celkem logický - totálně se zbláznil!
Pak se ale objeví dva velice podivní muži, kteří se ho snaží varovat před nebezpečím, jež mu hrozí, a navíc mu prozradí, že je Nephilim - syn smrtelnice a anděla, padlého anděla. Aaron se to pokouší odmítnout a popírá své nadpřirozené schopnosti. Ale musí se se svým dědictvím vyrovnat - a to rychle. Temné síly nabývají na moci a jsou odhodlány jej zničit… A tak začíná příběh plný zvratů, utrpení, andělů a odvěkého boje dobra a zla.
Proč?: Jednozačně se těším proto, protože tahle kniha mě zaujala na první pohled. Dobře, může za to i ta obálka, ale ta anotace je opravdu úžasná. A navíc, mám hroznou slabost pro Nephilimi. :)

Waiting on Wednesday #1

7. září 2011 v 15:40 | MaiQa

Středeční meme má na svědomí Breaking the Spine. Jde o to vybrat si každou středu jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Lovkyně snů - Procitnutí

Lisa McMann


Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...
Proč?: Hrozně se mi líbí ten námět o tom, že se Janie propadá do snů ostatních lidí. Ráda si knihu přečtu, ale nejen kvůli tomu. Připadá mi to jako dobré osvěžení od všech fantasy o upírech a vlcích. :)
 
 

Reklama